Buty wspinaczkowe i magnezja, to dwa elementy sprzętu wspinaczkowego niezbędne do uprawiania wspinaczki sportowej. W związku z tym w ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór woreczków na magnezję uznanych producentów. U nas znajdziesz niebieskie woreczki na magnezję, czerwone woreczki na magnezję, duże woreczki na magnezję oraz małe woreczki, czyli… czego dusza zapragnie. A wszystko znanych i popularnych producentów takich jak DMM, Black Diamond, Lasportiva, Millet oraz Edelrid czy Milo. Mając już woreczek na magnezję, musimy coś do niego wsypać. W sklepie górskim weld.pl znajdziesz zatem magnezję w kostce, magnezję w kulce oraz magnezję w proszku w dowolnych gramaturach. Na upalne i suche dni polecamy także magnezję w płynie DMM, która pozwala nam wykorzystywać mniej magnezji (magnezja w płynie dłużej utrzymuje się na rękach) i zmniejsza pocenie się rąk. Magnezja w płynie pomaga także zredukować zapylenie na sztucznych ścianach wspinaczkowych.
Woreczek na magnezję ma nie tylko być ergonomiczny, ale także przyciągać wzrok w czasie wspinaczki. Duży wybór i różnorodność kolorystyczna woreczków na magnezję dostępnych w sklepie wspinaczkowym weld, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Wśród dostępnych modeli, znajdziesz u nas zarówno woreczek na magnezję dla dzieci jak i woreczek na magnezję dla kobiet, woreczek jednokolorowy oraz wielokolorowy. Przydatnym dodatkiem w kilku modelach woreczków jest mała kieszonka umożliwiająca, np. schowanie na ścianie wspinaczkowej kluczyka do szafki.
Woreczek na magnezję do boulderingu jest znacznie większy od woreczka do wspinaczki z liną. Worek do boulderingu posiada nie tylko znacznie większą pojemność ale także więcej dodatkowych kieszonek i uchwytów do mocowania szczoteczki wspinaczkowej. Worek boulderowy jest tak zaprojektowany aby stał w boulderowni. Jest to na tyle istotne, ponieważ z leżącego bądź przewracającego się worka dużo łatwiej wysypuje się magnezja.
Magnezja jest bardzo istotnym elementem wspinania. Teoretycznie każda z magnezji jest taka sama, praktycznie jednak występują między nimi spore różnice. Aby wybrać swoją ulubioną magnezję, należy spróbować tego produktu od różnych producentów. Przy wyborze magnezji warto zapoznać się z przeprowadzonym przez nas testem magnezji, który znajduje się na naszym blogu. Magnezja dostępna jest w opakowaniach o różnej gramaturze. W ostatnim czasie popularność zdobywa magnezja w kostce oraz magnezja w płynie. Na sztucznej ścianie polecamy korzystać z magnezji w kulce lub magnezji w płynie, aby zmniejszyć zapylenie obiektu. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl znajduje się magnezja wspinaczkowa czołowych producentów: Black Diamond, DMM, Mammut oraz Wings Chalk. W szczególności polecamy duże opakowania magnezji Wings Chalk. Kupując jedno duże opakowanie magnezji (np. 1250g), robimy zapas na dłuższy czas bez konieczności systematycznego domawiania proszku do wspinaczki.
Magnezja w płynie to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów magnezji do wspinania. Na wielu ścianach wspinaczkowych zakazane jest stosowanie magnezji w proszku i dozwolone jest jedynie używanie magnezji w płynie, magnezji w kulce lub magnezji w kostce. Te trzy rodzaje magnezji znacząco zmniejszają zapylenie obiektu wspinaczkowego. Magnezja w płynie stosowana jest nie tylko do wspinania. Magnezja w płynie świetnie sprawdza się także do CrossFitu czy też Pole Dance. Bez względu na to czy chcesz użyć magnezji w płynie podczas treningu wspinaczkowego, CrossFit czy Pole Dance u nas znajdziesz produkt, który spełni Twoje potrzeby.
Szczotka do czyszczenia chwytów to podstawowy atrybut każdego wspinacza. Szczotka do chwytów pozwala skutecznie czyścić skałę oraz chwyty wspinaczkowe na ścianie z nadmiaru magnezji. Szczotka wspinaczkowa pozwala także oczyścić skałę ze wszelkiego brudu utrudniającego skuteczne wspinanie, w szczególności pyłków i błota. Szczotki wspinaczkowe różnią się wielkością, rodzajem włosia oraz kolorem. W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl znajdują się szczotki do chwytów: Black Diamond, Wings Chalk oraz Edelrid. Różnorodna oferta pozwoli każdemu wybrać szczotkę idealną do swoich potrzeb.
Plaster wspinaczkowy, potocznie nazywany tejp’em, to bardzo przydatny element sprzętu wspinaczkowego. Tejp przydatny jest w skałach podczas uszkodzenia skóry przez ostry chwyt. Plaster wspinaczkowy stosowany jest także do usztywnienia palców w wypadku kontuzji troczka lub stawu. Podczas wspinaczki w rysach z plastrów tworzy się specjalne rękawiczki ułatwiające klinowanie dłoni w rysie. Plaster wspinaczkowy zazwyczaj jest koloru białego. W ostatnim czasie jednak coraz bardziej popularne stają się kolorowe plastry wspinaczkowe. Kolorowy plaster wspinaczkowy Chupa Climb to obecnie jeden z najchętniej wybieranych produktów na rynku.
Jeden ze znanych wspinaczy powiedział, że skóra na palcach jest czynnikiem trenowalnym. Celem prawidłowego dbania o skórę na opuszkach palców warto zaopatrzyć się w krem regenerujący i pomagający pozbyć się uczucia skołowstrętu. W szczególności polecamy krem stworzony dla wspinaczy, przez wspinaczy - ClimbSkin oraz ClimbOn. Krem szczególnie przydaje się podczas dłuższych wyjazdów wspinaczkowych, kiedy dużo wspinamy się w ostrych skałach. Podczas takiego wyjazdu trudniej zadbać o dobrą regenerację, ale może ją zapewnić odpowiedni krem. Warto też zwrócić uwagę na polską markę Varapo, która również produkuje świetny krem dla wspinaczy. O tym jak dbać o skórę wspinaczy dowiesz się więcej w naszym wpisie "Skóre, palce i dłonie wspinaczy - jak o nie dbać?"
Crimp Oil to marka założona przez Caroline Sinno z myślą o wspinaczach zmagającymi się z kontuzjami. Podczas jednej ze swoich kontuzji Caroline, zauważyła, że stosowanie olejka na bazie naturalnych składników znacznie przyśpiesza jej regenerację. Tak właśnie powstała pierwsza mieszanka naturalnych składników w olejku - Crimp Oil Oryginal. Olejek regeneracyjny Crimp Oil nie tylko przyśpiesza regenerację po kontuzji, ale także pozytywnie wpływa na regenerację po treningu wspinaczkowym. Połączenie olejku wspinaczkowego Crimp Oil z automasażem przyśpiesza usuwanie kwasu mlekowego (efekt uboczny pracy mięśni) i detoksykacji mięśni po wspinaczce sportowej lub długim wysiłku.
Zobacz również: karabinki wspinaczkowe przyrządy asekuracyjne liny wspinaczkowe friendy, kości mechaniczne